شماره تلفن09133252344
آدرس ایمیلfardidbook@yahoo.com
کلاسیک بوک
سبد خرید خالی است.

کتابخانه ملی بریتانیا

blank

کتابخانه ملی بریتانیا کتابخانه ملی بریتانیا درلندن بزرگ‌ترین کتابخانه در اروپا  و دومین کتابخانه‌ بزرگ جهان است .  در سال ۱۹۷۳ قانون کتابخانه بریتانیا به تصویب رسید و کتابخانه از ادغام کتابخانه موزه بریتانیا، کتابخانه ملی مرکزی و سازمان ملی کتابشناسی و کتابخانه ملی امانی و کتابخانه ثبت اختراع، کتابخانه مرجع علوم، به وجود آمد. کتابخانهٔ بریتانیا توسط یک هیئت اداره می‌شود که در قبال «وزارت هنرو کتابخانه» مسئول است. این هیئت از چهار عضو دائمی و ده عضو نیمه‌وقت تشکیل شده‌است.  در حال حاضر، بیش از ۱۵۰میلیون اثر در این کتابخانه نگهداری می‌شود و سالانه ۳ میلیون اثر تازه در مخازن کتابخانه‌ی ملی بریتانیا جای می‌گیرند. کتابخانه ملی بریتانیا نه‌تنها کلکسیون بسیار بزرگی دارد، بلکه ساختمان آن نیز فوق‌العاده شگفت‌انگیز است. کتابخانه ملی بریتانیا بزرگ‌ترین کتابخانه‌ی عمومی ساخته‌شده در امپراطوری بریتانیا در قرن بیستم است و مساحت زیربنای آن به ۱۲,۰۰۰ مترمربع می‌رسد. زیرزمین کتابخانه ملی بریتانیا بیش از ۲۴.۵ متر عمق دارد که معادل یک ساختمان ۸ طبقه است. هم اکنون این کتابخانه سالیانه حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر بازدید کننده دارد . مجموعه کتابخانه بریتانیا شامل مجموعه‌های منحصر به‌فرد و کمیابی است که از آن بین می‌توان به چند نمونه زیر اشاره کرد: مجموعه های شرقی : این مجموعه در ۱۸۷۶ با نام “بخش نسخ خطی شرقی در بخش نسخه‌های خطی کتابخانه تشکیل و در ۱۸۹۲ با عنوان “بخش کتاب‌های چاپی و نسخ خطی شرقی” مستقل شد. بار دیگر در ۱۹۸۷ نام آن تغییر یافت و به‌نام کنونی آن یعنی مجموعه‌های شرقی نامیده شد. اکثر منابع این مجموعه در زمینه علوم انسانی، اجتماعی، و سیاسی است. این منابع به بیش از ۳۵۰ زبان و گویش جهان است و به شرح زیر دسته‌بندی شده‌اند: یهودی ـ مسیحی (شامل عبری، قبطی، سریانی، گرجی، ارمنی، و حبشی)؛ اسلامی (شامل عربی، فارسی، ترکی، ایرانی، و زبان‌های ترکی آسیای میانه)؛ جنوب آسیا (شامل سانسکریت، هندی، اردو، بنگالی، تامیلی، تبتی، و سینهالی)؛ آسیای جنوب شرقی (شامل برمه‌ای، تایلندی، ویتنامی، مالزیایی، اندونزیایی، و جاوایی)؛ و شرق دور (شامل چینی، ژاپنی، کره‌ای، مغولی، و منچو). این تقسیم‌بندی مبنای جغرافیایی و فرهنگی دارد. مجموعه آرشیو صدا : این مجموعه دارای منابع مضبوط در زمینه تاریخ و آثار موسیقی از قرن ۱۶ تاکنون، تاریخ شفاهی ملل، و صدای حیات وحش است. صدای حیات وحش یکی از جالب‌ترین مجموعه‌های موجود در آرشیو ملی صداست که اکثر منابع آن از طرف لودویگ کوخ، زیست‌شناس و پژوهشگر آلمانی و پیشرو در زمینه ضبط صدای پرندگان وحشی وقف شده است. مجموعه نقاشی‌های کتابخانه دارای مجموعه بزرگی از طراحی‌ها و نقاشی‌ها از قرن ۱۴ تاکنون است. مجموعه نمونه های آثار ثبت اختراع دارای جامع‌ترین نمونه‌های ثبت اختراع در جهان از ۱۸۵۵ به بعد است.

blank
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.
به هنگام پرداخت اینترنتی دچار مشکل شده ام !
در صورتی که مبلغ از حساب شما کسر شده است ولی به هنگام بازگشت به سایت با خطا مواجه شدید . ظرف 24 ساعت مبلغ واریزی به صورت اتوماتیک به حساب شما عودت داده می شود در غیر اینصورت حتما تصویر ( اسکرین شات ) رسید و یا فیش واریزی خود را در تیکت بارگزاری بفرمایید.
چگونه بایستی درخواست خرید کتاب یا کتابخانه خود را ثبت کنم ؟
حتما دقت بفرمایید برای ثبت درخواست خرید کتاب های شما ، تمامی مشخصات کتاب را به صورت کامل و دقیق وارد فرمایید و تصاویری از کتاب را نیز پیوست نمایید.
نحوه ارسال کتاب ها به چه صورت است ؟
کتاب ها از طریق شبکه پستی خدمت مشتریان عزیز ارسال خواهد شد.
آیا امکان لغو سفارشات وجود دارد ؟
خیر پس از ثبت سفارش و انجام پرداخت امکان بازگشت مبالغ واریزی وجود ندارد.